Yeni Evlenen Çiftler İçin 4 Adet Kritik Birikim Maddesi

Birbirini Seven 2 Mutlu İnsanın Hayatlarını Birleştirmesine Evlilik Denir. Peki ya Evlilik Yapmak Bu Kadar Kolay mı Sizce? Evlilik Beraberinde Bir Sürü Sorumluluğu’da Getirir...
İçerik Resmi

Birbirini Seven 2 Mutlu İnsanın Hayatlarını Birleştirmesine Evlilik Denir. Peki ya Evlilik Yapmak Bu Kadar Kolay mı Sizce? Evlilik Beraberinde Bir Sürü Sorumluluğu’da Getirir.
Bunlardan En Önemlisi İse Maddi Sorumluluktur Çünkü Artık Hayatınız’da Harcamalarınızı 2 Kişi Olarak Yapıcaksınız.
Evlendikten Sonra ;
- Ev Almak
- Araba Almak
- Mobilya Almak Gibi Bir Ton Masraf Doğuyor.
Bu Yazımız’da Evlilik’te Nasıl Tasarruflu, Mutlu Geçinilir ? Bunlara Değineceğiz
Minik Bir Not : Uzmanların Araştırmalarına Göre Evliliklerin Çoğu Maddi Sıkıntı Ve Geçimsizlikten Bitiyor Bunu Biliyor muydunuz? Haydi Başlayalım

Öncelikle Yeni Evlendiğiniz İçin Bir Çok Masraf Yaptınız Olarak Varsayıyorum. Bankalara Kredi Borcunuz Var. Evliliğinizin Yeni Dönemlerindesiniz Benim Şahsi Olarak Görüşüm Evin Maddi Sıkıntılarını Eşinize Anlatmamanızdan Yana Mutlu Evlilik İçin Öncelikle Bunun Bilincinde Olun.

  • Beraber Düzenli Bir Şekilde Bütçe Ayarlaması Yapın.
  • Eviniz İçin Bazı Kurallar Koyun. Hayat Toz Pembe Gibi Gelebilir Fakat Faturalar Toz Pembe Gelmeyecektir :).
  • Bütçe Dağıtımınızı Hesaplayın.
  • Ve En Önemlisi Birikim Birikim Birikim!

1 - Beraber Düzenli Bir Şekilde Bütçe Ayarlaması Yapın.

Sonuçta Ev’de Artık Tek Kişi Değil 2 Kişi Yaşıyorsunuz. Harcamalarınız’da Buna Göre Gelicek (Elektrik, Su, Doğalgaz). Karşılıklı Bir Şekilde Masaya Oturup Evde Lambaların Boş Yere Açık Kalmaması Gerektiğini, Su İsrafı Yapılmaması Gerektiğini Eşiniz İle Beraber Konuşun.
Ayrıca Market Alışverişleri İçin Bir Bütçe Belirleyin Ve O Sınırı Geçmeyin.
Bu Hareketleri İlişkinizin Başında Yapmanız Çok Daha Doğru Bir Karardır. Sonradan Bunu Eşiniz İle Konuşursanız Arada Bir Güvensizlik Problemi Yani Daha Açık Bir Şekilde Maddi Sıkıntı’nın İlk Adımları Başlayacaktır.

2 - Eviniz İçin Bazı Kurallar Koyun.

Eviniz’de Bütçe Ayarlaması Yaptınız Peki Ya Buna Ne Kadar Uyuluyor? Lambalar Kapatılıyor mu? Su İsrafı Giderildi mi? Yaptığınız Bütçe Ayarlamasını Sürekli Olarak Eşinize Söyleyin Yani Söylemekten Kastım Mesela Mutfağın Lambasını Açık Bırakıp İçeride TV İzliyor İse Güzel Bir Dil İle Uyarın. Sürekli Uyarmanız Bu Konuyu Ciddiye Aldığınızı Belirtecektir.

3 - Bütçe Dağıtımınızı Hesaplayın.

Aldığınız Maaşa, Gelirinize Göre Bütçe Ayarlamasını Her Ay Sonu Halledin. Örnek Olarak 2000Tl Maaş Alıyorsanız Her Ay Sonu Gelen Faturalara Vs. Göre Bir Dağıtım Yapın Marka Giyinmeyin, Modaya Özenmeyin Stabil Bir Hayat Yaşayın Çünkü Asgari Ücret Alıp Mükemmel Bir Yaşam Süremezsiniz. Kalan Parayı Bir Kenara Koyun. Kalan Para İle Ne Yapıcağımızı 4. Adım’da Göreceksiniz.

4 - Ve En Önemlisi Birikim Birikim Birikim.

Nedir Bu Birikim Yahu? Dediğinizi Duyar Gibiyim. Birikim Demek Bir Evliliğin Kalbi Demektir. Birikim Olmaz ise Mutluluk Olmaz. Neden Diye Sorucak Olursanız Hemen Şöyle Bir Örnek Vereyim :

Eşiniz Bir Mağaza’da Kıyafet Beğendi. Fakat Bu Kıyafeti Alıcak Paranız Yok. Hoop Hemen Bu Sırada Birikim Devreye Giriyor. Eğer Önceden Birikim Yapsaydın O An’da Eşinin İstediği Kıyafeti Alabilirdin. Bunu Sadece Bu Örnek İle Düşünmeyin.
Çocuğunuz Elbise Beğendi Alamayacak mısınız? Bunun Cevabı Tamamen Sizde.

Nasıl Birikim Yapabilirim Dediğinizi Duyar Gibiyim. Yukarıda Verdiğim Maddeleri Uyguladıktan Sonra Kalan Paraları Vadeli Bir Banka Hesabı Oluşturup Oraya Atabilirsiniz. Ben Çok Kısa Bir Sürede Birikim İle 5.000Tl Gibi Bir Rakam Elde Ettim. Maaşım’da Öyle 5 6 7 Bin Tl Değil Haberiniz Olsun.
Mutlu Bir Evlilik Sağlam Bir Altyapı Gerektirir. Evi Geçindiren Erkektir. Her Zaman Bunun Bilincinde Olarak Adımlarınızı Atın, Yaşayın.

Umarım Bu Yazım’da Sizlere Birşeyler Katabilmişimdir. Katabildiysem Ne Mutlu Bana. İyi Okumalar Dilerim… :).

yorum yap ( 0 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.