Ev Ekonomisini Yönetirken Yapılmaması Gereken 3 Kritik Hata

Paranızı Nasıl Yönetiyorsunuz? Durun Ben Tahmin Edeyim Yönetemiyorsunuz. Bu Yazımızı Okuyanlar Arasından Eminim ki Bazıları Ay Sonunu Bile Getiremiyor. Bu Neden Sebepleniyor, Kaynaklanıyor? Diye Merak Ettiğinizi Duyar Gibiyim. Aslında Herşey Plansızlıktan Kaynaklanıyor. Çünkü Ciddi Anlamda Paranızı Yönetemiyorsunuz...
İçerik Resmi

 

Paranızı Nasıl Yönetiyorsunuz? Durun Ben Tahmin Edeyim Yönetemiyorsunuz. Bu Yazımızı Okuyanlar Arasından Eminim ki Bazıları Ay Sonunu Bile Getiremiyor. Bu Neden Sebepleniyor, Kaynaklanıyor? Diye Merak Ettiğinizi Duyar Gibiyim. Aslında Herşey Plansızlıktan Kaynaklanıyor. Çünkü Ciddi Anlamda Paranızı Yönetemiyorsunuz.

Paranız Bir Anda Bitiyor, Nereye Gittiğini Bile Anlamıyorsunuz Değil mi? Bu Yazımız’da Paranızı Nasıl Kontrol Altında Tutabilirsiniz? Buna Değineceğiz Aslında Paranızı Kontrol Altında Tutmak Sandığınız Kadar Zor Bir İş Değil Makalemizi Okurken Bunu Zaten Anlayacaksınızdır Diye Düşünüyorum İsterseniz Haydi Asıl Konumuza Geçelim.

 1. Gereksiz Harcamalardan Kurtulun. Nefsinize Sahip Çıkın.
 2. Bütçenizi Ayarlayın.
 3. Her Ay Başı Birikiminizi Yapın.

Merak Etmeyin Bu Maddeler  Gözünüzü Korkutmasın Aslında Hepsi Çok Kolay Maddeler.

1 - Gereksiz Harcamalardan Kurtulun. Nefsinize Sahip Çıkın…

 • Gereksiz Harcamalardan Kurtulun Derken Aslında Kast Ettiğim Şey Şunlar :
  FastFood Yemeyin. Çok Canınız Çeker ise 3 Ay’da Bir Yiyebilirsiniz. Dünya’ya 2 Kere mi Geleceğiz? Mantığından Vazgeçin. Zaten Sağlıksız Şeyler Fazla Takmayın :).
 • Sigara/Alkol/Kumar Gibi Şeylere Alışkanlığınız Var ise Derhal Bırakın Bu İlletleri. Beyinleriniz’de Bunları Bırakmak İmkansızmış Gibi Canlandırmayın. Yoksa Zaten En Başta Psikolojik Olarak Kaybedersiniz.
  Uzmanların Araştırmalarına Göre Sigara Bağımlısı Bir İnsan 1 Yıl Boyunca Sigara’ya Ödediği Parayı Kenara Atarsa Bir Adet Araba Alabiliyor. Milyarlarca Lira Maaş Almıyorsunuz. Derhal Kendinize Gelin.
 • Fazla Ayakkabı, Kıyafet Gibi Harcamalardan Kaçının. AlışVerişlerinizi Az Ve Öz Yapın.
 • Model, Marka Düşkünü Olmayın. A Marka Telefonu Kullansanız Ne Olucak B Market Telefonu Kullansanız Ne Olucak? Para İle Sadece Sahte Dostluklar, Arkadaşlıklar Ve Samimiyetler Kazanırsınız. Bunun Farkına Varın.

2 - Bütçenizi Ayarlayın.

Bütçenizi Ayarlayın Derken Aslında Şunu Söylemek İstiyorum Nereye Ne Kadar Borcunuz Var? Ne Kadar Ödeme Yapıcaksınız? Maaşınız’dan Ne Kadar Kalıyor? Bunları Oturup Hesaplayın. Ev İçerisinde Olan Elektrik,Su,Doğalgaz İhtiyaçlarınızı’da Ay Başından Başlayarak Bütçenize Uygun Bir Şekilde Hesaplamalarınıza  Katınız. Aksi Taktir’de Bütçe Ayarlamalarınız’da Epey Sıkıntı Çekeceksinizdir. Bütçe Ayarlamanızı Yaparken Sadece Kritik Şeylere Ayırın Bütçenizi. Ev Kirası, Elektrik,Su,Doğalgaz,Taksitler Gibi Etkenler Her Zaman Önceliğiniz Olsun.

3 - Her Ay Başı Birikiminizi Yapın.

Gereksiz Harcamalardan Kurtuldunuz, Bütçenizi Ayarladınız. Ay Başı Geldi Ödemelerinizi Yaptınız. Eliniz’de Arta Kalan Para Olacaktır. Bu Parayı Kesinlikle Yatırım İçin Banka Hesabınıza Koymanız Gerekmektedir.
İlk Aylar’dan Büyük Birikimler Hedeflemeyin. Hayal Kırıklığı Yaşarsınız Sonrasında Amaaan, Ne Uğraşacağım Deyip Pes Edersiniz. Atalarımız Ne Demiş? “Damlaya Damlaya Göl Olur” Bu AtaSözü Misali İlerleyeceksiniz. Zaten Zaman Geçtikçe Güzel Paralar Biriktiğini Sizler’de Göreceksinizdir. Bu Paralar İlerleyen Zamanlar’da Sizlere Yardımcı Olduğun’da Aslında Birikimin Ne Kadar Önemli Bir Kriter Olduğunu Anlayacaksınızdır.

Umarım Yazım’da Sizlere Birşeyler Katabilmişimdir. Katabildiysem Ne Mutlu Bana. İyi Okumalar Dilerim… :)

yorum yap ( 0 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.