Kendimizi Zorlamadan Nasıl Birikim Yapılır?

Hayat’ta Her Zaman İnişli, Çıkışlı Dönemler Yaşarız. Bu Dönemleri En Kolay Şekilde Atlatmak İçin ise Birikim Her Zaman Yardımımıza Koşar. Fakat Birikim Yapmak Haydi, Birikim Yapacağım! Diyerek Olucak Bir şey Değil Ne Yazık ki…
İçerik Resmi

Hayat’ta Her Zaman İnişli, Çıkışlı Dönemler Yaşarız. Bu Dönemleri En Kolay Şekilde Atlatmak İçin ise Birikim Her Zaman Yardımımıza Koşar. Fakat Birikim Yapmak Haydi, Birikim Yapacağım! Diyerek Olucak Bir şey Değil Ne Yazık ki…

Eminim ki Hayat’ta Birsürü Şirkete, Mağazalara, Bankalara Borcumuz Vardır. Bu Borçları Ödemekten Resmen Elimiz’de 5 Kuruş Para Kalmıyor. Eee Doğal Olarakta İş Başa Düşüyor. Kendi Nefsinizden, İsteklerinizden Kısacası Hayatınız’dan Kısıp Kenara Birikim Olarak Miktarı Belli Olmayan Paralar Atmalısınız. İster 1Tl İster 1000Tl.

Peki Ya Asıl Konumuz Olan Birikim Yapmanın Yolları? Sorusuna Yavaştan Geçelim. Ben Bu Konuyu Sadece 1 2 Örnek Verip, Anlatıp Geçmeyeceğim. Bu Konuyu 4 Ayrı Kategori’de Değerlendireceğiz. Ne Bu Kategoriler? Der Gibisiniz. Hemen Geçelim.

  1. Kredi Kartı Harcamalarınızın Bilincinde Olun.
  2. Harcamalarınızı Dikkatli Bir Şekilde Yapın.
  3. Vadeli Banka Hesabı Kullanın.
  4. Altına Ve Dövize Yatırım Yapın.

1 - Kredi Kartı Harcamalarınızın Bilincinde Olun.

Küçük Bir Kart İle İstediğiniz Herşeye Sahip Olabilmek Ne Kadar Güzel Bir Duygu Değil mi? Peki ya Bu Güzel Duygu’yu Ay Sonu Geldiğinde de Yaşıyor musunuz? Kredi Kartı Kullanmak Psikolojinizi Benim Param Nasıl Olsa Var Bu Küçücük Kart İle İstediğimi Alıyorum Bilincine Sokar. Ben Şahsen Kredi Kartı Kullanmayı Önermiyorum Fakat İlla Kullanıcam Diyorsanız Kredi Kartı Harcamalarınıza Bir Sınır Getirin Ve Harcamalarınızın Her Zaman Bilincinde Olun. Aksi Taktirde Ay Sonu Geldiğinde Çok Üzülüceksinizdir.

2 - Harcamalarınızı Dikkatli Bir Şekilde Yapın.

Harcamalarınızı Dikkatli Bir Şekilde Yapın Derken Asıl Amacım Şunları Belirtmek :

  • Nefsinize Sahip Çıkın.
  • Kişisel Eğlence İsteklerinizi Aklınızdan Çıkarın. ( Kulüp, Disco, Bar… vb. )
  • Sizlere Zararlı Olan Alışkanlıklardan Uzak Durun. ( Sigara, Alkol, Kumar… vb. )
  • Tüm Harcamalarınıza Sınır Koyun.

Bir İnsan Ortalama 1 Yıl Boyunca Sigara İçmeyip Sigaraya Vereceği Parayı Kenara Atar İse 1 Adet Araba Alabiliyor. Bir Çok İnsan Bu Yöntemler İle Birikim Yapıp Ev, Araba Almışlardır. Neden Sizin de 1 Eviniz, 1 Arabanız Olmasın? Onlardan Neyiniz Eksik ki?

3 - Vadeli Banka Hesabı Kullanın.

Şahsen Benim’de Uzun Zamandır Kullandığım Ve Önerdiğim Vadeli Banka Hesabı Seçeneği Çok Önemli Bir Etkendir. Ben Birikim Yaptığım Parayı Her Ay Düzenli Olarak Vadeli Banka Hesabıma Atıyorum Ve Şuan da Hesabım Ciddi Derecelere Ulaştı Banka Vade Olarak Günlük 10Tl Ekliyor Paramın Üzerine Böylece Hergün Bedava Bir Şekilde 10Tl Kazanmış Oluyorum Ve Bu Miktar Her Geçen Ay Artıyor. Hedefim Günlük 50Tl Olana Kadar Birikimime Devam Edeceğim Sonrasında Zaten Kendi Kendini Büyültecektir.
Vadeli Banka Hesabını Kullanırken Önemli Etkenlerden Biriside Sabırlı Olmanızdır. Sabır Her İşin Başında Gelir Kısa Sürelerde Büyük Miktarlar Beklemeyin. Beklentiniz Uzun Sürelerde Büyük Miktarlar Olsun.

4 - Altına Ve Dövize Yatırım Yapın.

Altın Ve Dövize Yatırım Yapmak Her Ne Kadar Geleneksel Bir Yöntem Olsa da Uzun Vade’de Güzel Kazançlar Getirebilir. 3 Yıl Önce Çeyrek Altının Fiyatı 245Tl İken Bugün Çeyrek Altının Fiyatı 565Tl’dir. Aynı Şey Dolar, Euro İçin de Geçerli. 3 Yıl Önce Dolar 3.75Tl Seviyelerinde İken Bugün Dolar 6.75Tl’dir. Uzun Vade de Yatırım İçin Altın Ve Döviz Seçeneklerini Kullanabilirsiniz.

Umarım Yazım’da Sizlere Birşeyler Katabilmişimdir. Katabildiysem Ne Mutlu Bana İyi Okumalar Dilerim… :).

yorum yap ( 0 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.