3 Madde İle Kişisel Finans Yönetimi

Eminim ki Yazımızı Okuyan Kişilerin Bir Çoğu Ay Sonunu Zar Zor Getiriyor. Aldığınız Maaş Harcamalarınızı Karşılamıyor. Doğru Tahmin Ettim Değil mi? İşte Tam Bu Sorundan Dolayı Yakınırken Kişisel Finans Denilen Çözüm Yöntemi Yardımınıza Koşuyor
İçerik Resmi

Eminim ki Yazımızı Okuyan Kişilerin Bir Çoğu Ay Sonunu Zar Zor Getiriyor. Aldığınız Maaş Harcamalarınızı Karşılamıyor. Doğru Tahmin Ettim Değil mi? İşte Tam Bu Sorundan Dolayı Yakınırken Kişisel Finans Denilen Çözüm Yöntemi Yardımınıza Koşuyor. Kişisel Finans Yaparak Ay Sonunu Kolay Bir Şekilde Getirebileceksiniz, Aldığınız Maaş Harcamalarınıza Yeticek. İsterseniz Sorunuzun Detaylarına Geçelim.

Kişisel Finans’ı Tek Bir Şekilde Değil Fakat 3 Ayrı Seçenek Üzerinden Değerlendirebiliriz. Sizlere Bahsettiğim Bu Seçenekleri Uygulayarak Başarılı Bir Şekilde Kişisel Finans Yöntemini Uygulamış Olursunuz. Aslında Maddeler Gözünüzü Korkutmasın İrade Sahibi İnsalara Çok Kolay Gelecektir.

 1. Gelir-Gider Yönetimi.
 2. Tasarruf Yapmak.
 3. Birikim Yapmak.

   1    Gelir-Gider Yönetimi.

Büyük İhtimal İle Harcamalarınızın Nereye Gittiğini Bilmiyorsunuz. Maaşı Aldığınız An Eliniz’de Olan Para Bitiyor. İşte Tam Bu Sorunu Gelir-Gider Yönetimi İle Çözebilmeniz Mümkün.
Elinize 1 Adet Kalem Kağıt Alın Ve Nereye Ne Kadar Veriyorum? Ne Harcıyorum? 1Tl Bile Harcama Olsa Yazın Bu Şekilde Bu Sayede Ay Sonu Nereye Ne Kadar Harcama Yapmışsınız Anlayabileceksiniz. Ve Gelir-Gider Yönetimi Yapacaksınız. Amaan 1Tl’den Bir şey Olmaz Diyerek Sakın Geçmeyin. 1Tl 1Tl’dir.

   2    Tasarruf Yapmak

Tasarruf Yapmak Kolay Bir İş Değildir. Tasarruf Yaparken İsteklerinizden Kısmalısınız, Nefsinize Hakim Olmalısınız. Nasıl Yani Diye Sorucak Olursanız :

 • Sigara, Alkol, Kumar Gibi Alışkanlıkları Bırakın.
  Zaten Bu Tür Alışkanlıklarınız Var İse Kişisel Finans’ın İlk Adımı Bunları Bırakmanızdır. Kendinize Zarar Vermek İçin Resmen Para Ödüyorsunuz Demek Oluyor Resmen Saçmalık Mantıklı Düşününce Eminim Sizlerede Komik Gelicektir.
 • Dışarı’dan Hazır HiçBirşey Almamalısınız.
  Ne Yemek Ne Abur Cubur Bu Listeye Su Bile Dahil
  Dışarıda Gezerken Susadığınız’da Hazır Su Almak Yerine Eve Gidene Kadar Bekleyebilirsiniz.
  Canınız Yemek Çektiği Zaman Hazır Almak Yerine Ev’de Kendi İmkanlarınız İle Yapıp Yiyebilirsiniz.
 • Ev İçerisinde Tasarrufunuzu Yapın.
  Bulaşık Yıkarken Suyu Açık Bırakmayın,
  Dişlerinizi Fırçalarken Suyu Açık Bırakmamalısınız,
  Ev İçerisinde Gereksiz Işıkları Sürekli Kapatmalısınız,
  Gereksiz, Fazla Doğalgaz Kullanımından Kaçınmalısınız,

   

   3    Birikim Yapmak.

Birikim Yapmak Maddeler Arasında En Önemli Olandır. Tüm Bu Maddeleri Uyguladıktan Sonra Eliniz’de Kalan Paraları Şu Şekilde Değerlendirebilirsiniz :

 • Vadeli Banka Hesabınıza Yatırım Yapabilirsiniz.
 • Döviz Alabilirsiniz.
 • Altın Alabilirsiniz.
 • Altın Hesabı Açabilirsiniz.

Biriktirdiğiniz Paraları Kesinlikle Ev’de Saklamanızı Önermiyoruz. Ev’de Saklamak Çok Riskli Ve Hatalı Bir Davranıştır. Yukarıdaki Maddelerden Birisini Seçip Onu Uygulayabilirsiniz. Ben Şahsen En Temiz Olanı Yani Vadeli Banka Hesabını Kullanıyorum Tüm Birikimlerimi 1Tl Bile Olsa Vadeli Banka Hesabıma Atıyorum. Bu Sayede Her Ay Üzerine Belirli Miktarda Banka Para Ekliyor. Şuana Kadar Güzel Birikimler Yaptım.

Yaptığınız Birikimler Emin Olun ki Gelecek Hayatınız’da Çok İşinize Yarayacaktır. Bunu Bizzat Deneyim Ettim, Öğrendim. Sizlere Verebilecek En Büyük Tavsiyem Birikim Yapmanızdır.

Umarım Yazım’da Sizlere BirŞeyler Katabilmişimdir. Katabildiysem Ne Mutlu Bana. İyi Okumalar Dilerim… 

yorum yap ( 0 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.