Tasarrufa Yardımcı Yöntemler 2020

Dünya Üzerinde Her İnsan Kendi Parasını Kazanıp, Kendi Geçimini Sağlar. Kimisi Asgari Ücret Şeklinde Ödemesini Alır Kimisi İse Kat Kat Fazlasını. Peki Ya Hiç Düşündünüz mü Paramı Nerelere Harcıyorum?
İçerik Resmi

Dünya Üzerinde Her İnsan Kendi Parasını Kazanıp, Kendi Geçimini Sağlar. Kimisi Asgari Ücret Şeklinde Ödemesini Alır Kimisi İse Kat Kat Fazlasını. Peki Ya Hiç Düşündünüz mü Paramı Nerelere Harcıyorum? Neden Bu Kadar Hızlı Bir Şekilde Bitiyor? Eminim ki Sizlerde Bu Tür Soruların Cevaplarını Çok Merak Ediyorsunuzdur. Hadi Makalemize Geçelim.

Öncelikle Tasarruf Yapabilmek İçin İrade Sahibi Olmanız Gerekmektedir. Vurdumduymaz Bir Kişilik Sahibi Olan İnsanlar Asla Tasarruf Yapamazlar. Ben Şahsen Makalelerimi Okuyan İnsanları İrade Sahibi İnsanlar Olarak Görüyorum İçinizden Soruyor Olabilirsiniz E Kardeşim Bu Tasarrufu Nasıl Yapacağız? Öncelikle Sorunuzun Cevabı Tek 1 Şekilde Değil Kategorileri Şeklindedir.
 

Nedir Bu Kategoriler?

 1. Faturalarınızı Azaltın.
 2. Kendinize Harcadığınız Parayı Azaltın.
 3. Gereksiz Harcamalardan Kaçının.
 4. 1Tl Bile Olsa Kenara Atın, Birikim Yapın.

Şimdi Bu Kategorileri Tek Tek Açıklayalım.

   1    Faturalarınızı Azaltın Derken Ne Demek İstiyorum?

 • Evinizin İçerisinde Gereksiz Olan Bütün Işıkları Kapatın.
 • Su Damlatan Musluğunuz Var İse Tamir Ettirin.
 • Doğalgazı Tüm Evde Açmak Yerine Ailecek Bir Odaya Toplanıp Orada Açın.
 • Bulaşık Yıkarken Suyu Açık Bırakmayın Her Bulduğunuz Fırsatta Kapatın.
 • Duş Alırken Duş Sürenizi Azaltın. Bu Sizin Yıllık Su Harcama Oranınızı Tonlarca Düşürecektir.
 • 30 Dakika Duş Alıyorsanız 15-20 Dakikaya Düşürün. Oyalanmayın.
 • Dişlerinizi Fırçalarken Suyu Asla Açık Bırakmayın.

   2    Kendinize Harcadığınız Parayı Azaltın Derken Ne Demek İstiyorum?

 • Bazı İnsanlar Ay’da 1 Ayakkabı, Kıyafet, Pantolon Değiştirir. Fakat Bu Tür İnsanları Hiç Anlamıyorum. Şahsen Ben Neredeyse 6 Ay’da Bir Ayakkabımı Değiştiririm.
 • Kıyafet, Giysi Alırken 1 2 Adet Almak Yerine 7 8 Adet Alırım Böylece Beni Neredeyse 6 Ay Boyunca İdare Etmiş Olurlar.
 • Kişisel Bakım Kremlerine, Makyaj Malzemelerine Aylık Olarak 200 300Tl Harcamak Yerine Bunu Azaltabilirsiniz. Bırakın İnsanlar Sizi Doğal Olduğunuz Gibi Sevsin, Makyajlı Haliniz İçin Değil.

   3    Gereksiz Harcamalardan Kaçının Derken Ne Demek İstiyorum?

 • Her Hafta Veya Her 2 Hafta’da Bir Sigaralara Ödediğiniz Parayı Bir Kenara, Kumbaraya Atarsanız Yaklaşık Olarak 1 Yıl’da Araba Alabileceğinizi Biliyor Muydunuz? Sigara Bağımlılığınız Var İse Tasarrufun En Önemli Etkeni Olan Madde Sigaradır. Derhal Bırakın Şu İlleti.
 • FastFood Yiyeceklere Harcadığınız Parayı Kenara Atıp Ev’de Birşeyler Hazırlayıp  Yemeyi Denediniz mi Hiç? FastFood Yemeyin Demiyorum İnsan Nefisi Tabii ki Canınız Çeker Fakat Dışardan Yediğiniz Yemekleri Azaltın. Bu Sizi Güzel Bir Tasarrufa Sürükleyecektir. Hem Zaten Zararlı Şeyler Ben Ağzıma Bile Sürmem Şahsen :).
 • Ben Yoğun İstanbul Trafiğinde Şahsen Araba Kullanmayı Pek Tercih Etmiyorum. Bakın Şunu Baştan Belirteyim Hiç Araba Kullanmayın Demiyorum. Kullanın Fakat Kısa Mesafeler’de Değil Uzun Yolculuklarınız İçin Kullanın. Bu Sizi Gereksiz Benzin Kullanımından Kaçındırıcak Ve Güzel Miktarlar’da Tasarrufa Sürükleyecektir.

   4    1Tl Bile Olsa Kenara Atın, Birikim Yapın Derken Ne Demek İstiyorum?

 • Tabii ki Bu Birikim Yaptığınız, Tasarruf Yaptığınız Paraları Bir Şekilde Değerlendirmeniz Gerekli Ben Şahsen Yemem’den, İçmem’den Hayatım’dan Kısıp Vadeli Hesabıma Yatırıyorum. Kısa Bir Sürede Güzel Miktarlar Elde Ettim.
 • Tasarruf Miktarınızı, Birikim Miktarınızı Aldığınız Ödemeye Göre Fazlalaştırabilirsiniz. Fakat Şunu Belirtmek İstiyorum Asgari Ücret İle Geçinilmez, Birikim Yapılmaz Diye Bir şey Yoktur. Asgari Ücret Alıp Lüks Bir Hayat Beklemeyin İdeal Bir Yaşantı Sürün. Verdiğim Maddeleri/Kuralları Uygularsanız Etkisini Eminim ki Göreceksinizdir.

Umarım Makalem’de Sizlere Birşeyler Katabilmişimdir. Katabildiysem Ne Mutlu Bana. İyi Okumalar Dilerim… :)

yorum yap ( 0 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.