Harçlıklarla Birikim Yapabilirsiniz

Sevgili küçük kardeşlerimiz, sizlerle birlikte hedeflerimize ve hayal ettiklerinize ulaşabilmeniz için bir kaç teknik ile size yol göstermeye çalışacağız. sizlerin tek geliri ailelerinizin sizlere verdiği harçlıklardır.
İçerik Resmi

Sevgili küçük kardeşlerimiz, sizlerle birlikte hedeflerimize ve hayal ettiklerinize ulaşabilmeniz için bir kaç teknik ile size yol göstermeye çalışacaz. sizlerin tek geliri ailelerinizin sizlere verdiği harçlıklardır. fakat bir çok öğrenci bu harçlıklarla nede olsa gelecek diyerek har vurup harman savurur. işte bu anlayış sizlerin hayat boyu gelecek yönetimi ve ekonominizi etki edecek başta yatan anlayışlardır. 

Önce Nereden Başlamalıyım?

Önce size gelen harçlığın miktarı ne kadar. ve ne sıklıkla aldığınızdır. ekonomi hayatın her alanında vardır. okulda, sokakda ve hatta evde. yani siz bir birey olarak haraket etmeniz şart. size gelen mikarı bilmeniz ve bunun sıklığı ile bir plan oluşturabilirsiniz.

Nasıl Bir yol İzlemelisiniz?

harçlıklarınızı 3e bölün. 3 ayrı yol izleyeceğiz. nasıl mı? bunları maddeler halinde listeleyelim.

  • harçlığınızın 3 de birini birikim yapmak için bir kavonozda biriktirin. 
  • Harçlığınızın 3 de birini ise zor zamanlar için sürekli hazırda bekletin
  • harçlığınızın 3 de birini ise okulda sokakda veya temel ihtiyaçlarınızı dışarıda gidermek için kullanın.
  • Şu aralar dışarıya çıkma yasağı olduğu için dışarıya çıkamayacaksınız. bundan dolayı acil durumlar için tuttuğunuz 3 de 1 ini de birikim yaptığınız kavonoza koyabilirsiniz.
  • dışarıya çıkamayacağınız için harçlık seviyeniz azalabilir. bu senaryoda ise aileleriniz sizin harçlıklarınızı düşürmek ve hatta vermek istemeyebilir. bu yüzden ailelerinize birikim yaptığınızı ve en azından harçlığınızın 3 de birini yine vermeye devam etmesini söylebilirsiniz.
  • Aileleriniz size harçlık vermeyi kesmeyebilir ve ne kadar harçlık alıyorsanız vermeye devam edebilirler. bundan dolayı size giren miktar aynı olacaktır. hepsini kavonoza koyabilir veya ailelerinize söylerek bu kadar fazla vermenize gerek yok diyerek sadece 3 de birini isteyebilir ve ailenizin de bütcesine yardımcı olabilirsiniz..

yorum yap ( 0 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.