Kendi İşinin Patronu Ol

Çalışan insanlar, Her zaman emeğini, alın terini veya fikirlerini bir ücret karşılığı patronuna satar. aslında bu çalışma ve alın terini muhteşem fikirlerinizle birleştirdiğinizde inanın çok güzel bir iş kurabilir kendi işinizin patronu olabilirsiniz.
İçerik Resmi

Çalışan insanlar, Her zaman emeğini, alın terini veya fikirlerini bir ücret karşılığı patronuna satar. aslında bu çalışma ve alın terini muhteşem fikirlerinizle birleştirdiğinizde inanın çok güzel bir iş kurabilir kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bir çok web sitesinde youtube kanalında kendi işinin patronu olmak için iş fikirleri sunuyor. fakat önemli olan iş fikri değil onu başlatabilecek cesaret ve plandan geçer. Peki hiç merak ettiniz mi? kendi işinizin patronu nasıl olursunuz?

 

   1      6    İşlerinizi Yoluna Koymak İçin Plan Oluşturun;

İlk Planlama Önemli - kendi işinin patronu ol

Bir işte Başarı elde etmek ve bu yolda başarı merdivenlerini çifter çifter atlamak için bir plana ihtiyacınız var. iyi bir planlama düşündüğünüz işlerinizle alakalı sizlere muhteşem bir yol haritası olacak ve her işiniz düzen ve tertip içinde ileryecektir. 

 

   2      6    Ön Araştırma Yapın;

Ön Araştırma yapın - Kendi İşinin patronu ol

Düşündüğünüz iş fikri ile ön araştırma yapın. nelerle karşılacağınızı not alın ve süprizlerle karşılaşmayın. ayrıca düşündüğünüz iş fikirleri ile alakalı eğitim alabilirsiniz. aldığınız eğitimler sizin yapacağınız işte tecrübe kazandırabilir.

 

   3      6    Yasalara Uygun Evrak Araştırması Yapın;

Gerekli Ruhsat ve Evraklar - Kendi İşinin Patronu ol

Bir iş kurduğunuzda vereceğiniz vergiden gereken kayıtlar ve muhasebesel işlemler için hukuksal anlamda sıkıntı yaşamamak için gerekli izin ve başvurularınızı araştırın yapın ve ihmal etmeyin. şirket açılımı için şirket tipini seçmekte profesyonel Yardım Alın..

 

   4      6    Bütcenizin Ayarlamasını Yapın;

bütce ayarlaması - kendi işinin patronu ol

Kuracağınız iş için ne kadar paraya ihtiyacınız var ve ne kadar bundan sonra olacağına dair bir araştırma yapın. bütcenizi sermayenize göre ayarlayın. bütcenize ek gelirler sağlamaya çalışın. fakat altından kalkamayacağınız kredi vs işlerine girmemeye çalışın..

 

   5      6    Devlet Desteği Almaya Çalışın;

devlet desteği - kendi işinin patronu ol

Bazı iş fikirlerinde devletimiz destek sağlayabiliyor veya hibe yapabiliyor. sizin kuracağınız işte buna benzer destek veya hibe var mı sıkı bir araştırma yapın. bu size çok iyi gelecek bazı sonraya attığınız planlarınızı öne bile çekebilirsiniz..

 

   6      6    Pazarlama ve Pazar Arayışı

pazarlama - kendi işinin patronu ol

Pazarlama konusunda sade ve basit olun. Hedefinizi ve amacınızı net bir şekilde belirleyin. Yapacağınız bütün çalışmalarda hedefinizle uyumlu olup olmadığını, hedefinize yönelik katkı sağlayıp sağlamayacağını, fayda/maliyet performansını irdeleyin. Doğru ürün/çözümleri oluşturun, pazara/rakiplerinize/müşterilerinize/ürün/çözüm vaatlerinize uygun fiyatlandırma politikanızı belirleyin ve müşterilerinize hangi yöntemlerle ulaşacağınızı belirleyin. Mutlaka bir web sitesi edinin ve arama motorlarında üst sıralarda olabilmek için SEO hakkında bilgi edinin. Ve ister B2B çalışın ister B2C, sosyal medyayı kullanmaya özen gösterin. Bu sayede hedef kitlenize ulaşmanız kolaylaşacaktır.

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Yavuz rolu - 131 gün önce
Şahsen en önemli kriter devlet desteği olarak düşünüyorum tabii bunu beraberinde işini kurduğunuz alanın pazar payı da önemli yazı da çok güzel anlatılmış teşekkür ederim.
Kamil turtan - 131 gün önce
Bir iş kurmak, kendi işinin patronu olmak bir çok sorumluluğu beraberinde getirir. Yazınız da çok güzel, özel yerlere değinmişsiniz. Teşekkür ederim.