Acil Para Lazım! Şimdi Ne Yapmalıyım?

İnsan hayatı günümüz şartlarında sürekli bir ihtiyaç halindedir. bunlar temel geçinme malzemeleri olsun kıyafet vb. iletişim araçları olsun değişmeyen bir istek meselesi. bir durumdan dolayı acil paraya ihtiyaç duyduğunuz anda nasıl senaryolar gerçekleşir neler yaşarsınız ve çözüm neye ulaşır sizlere bir kaç ip ucu sunmak istedik. 
İçerik Resmi

İnsan hayatı günümüz şartlarında sürekli bir ihtiyaç halindedir. bunlar temel geçinme malzemeleri olsun kıyafet vb. iletişim araçları olsun değişmeyen bir istek meselesi. bir durumdan dolayı acil paraya ihtiyaç duyduğunuz anda nasıl senaryolar gerçekleşir neler yaşarsınız ve çözüm neye ulaşır sizlere bir kaç ip ucu sunmak istedik. 

İşleriniz kötüye gitmiş olabilir, acil bir borcunuz çıkmış olabilir, bir taksit ödemeniz gerekmiş olabilir veya sağlık problemlerinden dolayı olabilir. Her ne olursa olsun bir anda acil bir miktar para ihtiyaç duydunuz.. şimdi ne olacak diye kara kara düşünmek yerine biraz işin iç yüzüne bakalım.

 

   1     Bu duruma Düşmemek İçin Ne olması Gerekiyordu?

İnsan oğlu doğası gereği sürekli ihtiyaç üzerine yaşar. bu ihtiyaç her an beklemediğiniz anda gelecek ve sizi birilerine muhtaç edecektir. bu durum hayatınız boyunca başınıza bir kaç kez gelebilir. bu duruma düşmemek için her zaman ufak birikimleriniz olması gerekiyor. size kısa bir örnek vermek istiyorum.

Bizlere ulaşan bir kullanıcımız hikayesini paylaşmamızı istedi. bu yol gösterici ve ne kadar gerekli bir durum olduğunu göz önüne koyuyor. Kullanıcımız, bireysel emeklilik sistemine bundan tam 2.5 yıl önce başlamış ve şuanda ki birikimi 6 bin ₺'yi bullmuş. şu sıralar coronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden bildiğiniz üzere bir çok iş yeri kepenkleri kapattı ve onlarca çalışan evlerinde ekmek kazanacağı günler arar hale geldi. kullanıcımızın başına gelende bu durumun aynısı. ve bize dediği şey ise hiç bireysel emeklilik haricinde hiç bir birikimim yoktu.. bireysel emekelilik de biriken parayı çektim ve şuanda 2 veya 3 ay beni idare edecek hayatımı sürdürebilecek bir param mevcut. 

işte tam bu meselede ki gibi, aylık 100-150 tl civarında ki birbirikim kötü zamanlarımızda yanımızda oluyor. illa bireysel emeklilik yapın demiyorum. çalıştığınız bankada bir mevduat hesabı açarak aylık 100 150 tl oraya atarak hem değerlenmesini hemde zor zamanlarda size yardımcı olması için bir bütce ayırabilirsiniz. bu durumda bu içeriği okumanıza bile gerek yok.

 

   2     Acil Para Lazım!!!

herhangi bir birikiminiz yoksa ve borç alacak veya altın vs zinet eşyanız yoksa tek yapmanız gereken şey çalıştığınız bankanın mobil bankacılığı ile en uygun ihtiyaç kredisine başvurmanız. genellikle, 1 - 2 saat içinde sonuçlanacağından dolayı ihtiyacınızı bu şekilde giderme şansınız olabilir.

Özellikle şu sıralar 3 kamu bankasının yaptığı aylık 5000 tl altında geliri olan vatandaşlara sunduğu krediden yararlanabiliyorsanız, bu sizin için daha avatajlı olabilir. 

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Anıl keten - 95 gün önce
Şahsi görüşüm hemen acil para lazım diyip ortada bir birikiminiz yok ise kredi çekmemenizden yana çünkü 1000tl çekilip 1100tl ödenirken daha fazla meblalar da daha fazla fiyatlar ödüyorsunuz.
Meryem tura - 95 gün önce
Kredi çekilicek ise tam şu sıralar çekilmeli dediğiniz gibi 3 kamu bankasının yaptığı hareket herkes için avantajlı olabilir güzel yazınız için teşekkürler.