Bağışıklık Sisteminiz Ekonomik Anlamdada Güçlü Kalabilir

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde ve dünyada bir çok kişi hayatını kaybediyor. fakat bunun önüne geçmek dinç ve sağlık bir vücut ile olacaktır. sadece bu salgın değil diğer her türlü hastalıklardan da bu yönde kurtulabilirsiniz. sizlere ekonomik anlamda nasıl sağlıklı kalabilirsiniz onlardan bahsetmek istiyorum.
İçerik Resmi

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde ve dünyada bir çok kişi hayatını kaybediyor. fakat bunun önüne geçmek dinç ve sağlık bir vicut ile olacaktır. sadece bu salgın değil diğer her türlü hastalıklardan da bu yönde kurtulabilirsiniz. sizlere ekonomik anlamda nasıl sağlıklı kalabilirsiniz onlardan bahsetmek isityorum.

  • Alkol Ve Sigrayı Bırakın

Ülkemiz genelinde alkol hatta alkolden daha fazla bağımlıya sahip Sigara tüketimi git gide hızlanıyor. Covid-19 virüsünün de akciğerlere hücüm etmesi ve buna bağlı nefes darlı çekmeniz sizi ölüme kadar süreklediğini hatırlatarak bağışıklık sisteminizi zayıflatan Sigaradan bir an önce kurtulun.

  • C Vitamini

C vitamini, vicudunuz daki antioksidanlarla birlikte vicut direncinizi artıracaktır. bu dönemde C vitamini takviyesini ekonomik anlamda yapabilirsiniz. örnek vermek gerekirse, sürekli çay tüketen bireyseniz çayınıza bir damla limon sıkmanız vicudunuzdaki D ve C vitaminlerini öldürmeyecek ve güçlendirecektir.

  • E Vitamini

vücut bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli Vitaminlerden biriside E Vitaminidir. E Vitamini ise ekonomiik anlamda ucuz ama bir o kadar da etkili sebzelerde bulunun örnek vermek gerekirse, Brokoli, Ispanak da E vitamini deposudur.

  • Omega 3

Omega 3 diğer bildiğimiz adıyla balık yağı, vicudu enfeksyonlara karşı koruyan bir kalkan oluşturur. hala piyasada çok uygun şekilde satılan balıklardan bunları temin edebilirsiniz. bol bol sıvı ve balık tüketiminiz vicudunuzu dış etkenlere karşı koruyacaktır.

 

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Ahmet dolan - 97 gün önce
Ben şahsen bol bol vitamin almaya çalışıyorum sadece şu sigara huyum var onu da en kısa sürede bırakmayı düşünüyorum çok açıklayıcı ve güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.
Sude mahler - 97 gün önce
Bu zor günlerde, salgın olduğu günlerde hala sigara içen, alkol kullanan insanları anlayamıyorum. Normal hayatta da acilen bırakılması ve hatta bana göre yasaklanılması gereken illetler.