Kıyafetler ile Tasarruf Yapma

Türkiye de karşılaştığım en nefret ettiğim cümlelerden birisi “boğazımızdan kıstık da aldık bunları” ne kadar yanlış bir kelime olduğunun farkında mısınız?
İçerik Resmi

Türkiye de karşılaştığım en nefret ettiğim cümlelerden birisi “boğazımızdan kıstık da aldık bunları” ne kadar yanlış bir kelime olduğunun farkında mısınız? Boğaz dan kısmak da ne oluyor? Arkadaşlar, bir şeyler yapmak bir birikim yapmak için boğazından kısmanıza gerek yok ki. Bunu sizlerin de bildiğinizi umuyorum. Çünkü bir insan hazcı bir insan değilse en fazla ne yiyebilir ki, eve hiç alışveriş yapmadan dışardan yemek yiyen bir kişi bile bu kadar harcama yapmaz. Boğazdan kısılamaz.

Birikim yapmak için sağlığınızla oynamanız, yaptığınız birikimin ilerde sağlığınıza harcayacağınız anlamına geliyor. Bu da yaptığınız birikimin bir manası kalmıyor. O zaman ne için birikim yapıyoruz.

Birikim yapmak sadece bir şeyleri elde etmek için değil, daha bir yaşam sürmek için yapılır. Gelecekte bizi güzel bir yaşantının beklemesi için birikimi boğazdan, sağlıktan değil, üstünüzden başınızdan yapmanız gerekiyor.

Günümüzde bir alışveriş çılgınlığı başladı ki sormayın. Bir yerde bir indirim olsun yeter ki hücum ederler. Akın akın oraya giderlerde bir şeyler alayım ucuza diye düşünürler. Fakat üstlerinde elbise altlarında ayakkabı zaten var. Bir genç kızın dolabını açın, sanki Pazar yeri… ve o kıza sorun giyecek hiçbir şeyim yok. Diyecektir. Çünkü onun gözü arkadaşının giydiği elbisede rafta gördüğü ayakkabıda gözü direkt olarak dışarda yani.

İşte tüm meselede burada. Bir kıyafeti giyebilmek için ikişer üçer beden küçülmek için boğazından kısar yine de o kıyafete sığmaya çalışır. Aksesuar neden bu kadar önemli çözemiyorum. 

Başka bir örnek, bir montu vardır. Kışın almıştır. Ertesi kış o mont dolapta durur modası geçti denilerek yenisi alınır. Keza ayakkabı içinde aynı şekilde. Ben 10 sene aynı ayakkabıyı giymiş kişiler tanıyorum.  Bunlar fakir mi? Asla! Bunlar tasarrufun nasıl yapılacağını çözmüş insanlardır.

Lafımı şuna getirmek istiyorum, arkadaşlar moda denilen saçma sapan hayallerle uçmak yerine gerçekçi olun ve gerçeklerle yüzleşin. Eğer üstünüzde kıyafet varise korkmayın.  Dahasına da para vermeyin.

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Ebru çetin - 97 gün önce
Ben şahsen 6 ay da bir ayakkabı değişiyorum fakat bazı kadınlar neredeyse her ay sonu oyuncak gibi ayakkabı değişiyor ve geçimsizlik nedeni ile şikayetçi oluyorlar, ayakkabıya, kıyafete vericeğiniz paraları bir kenara atmaya ne dersiniz. Yazınız için teşekkürler
Aydan Öz - 97 gün önce
İnsanlar resmen popülerite nin kurbanı olmuş durumda marka ayakkabı, kıyafetler vs. Oysa herkes kendi durumunun bilincinde olarak harcama yapsa böyle sıkıntılar yaşanmaz. Çok güzel bir yazı olmuş tebrikler ağzınıza, elinize sağlık.