1000 Tl nakit yardımı Verilme Tarihi Belli oldu

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı, sosyal dayanışma vakfı kurulu, 65 yaş doldurmuş kimsesiz muhtaç sahibi bireylere hiç bir başvuru gerekmeksizin 1000tl yardım fonunu 1 nisan tarihinden itibaren başlayacağını duyurdu.  bu bildirgeye göre maaş alma sırası şu şekilde olacak,
İçerik Resmi

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı, sosyal dayanışma vakfı kurulu, 65 yaş doldurmuş kimsesiz muhtaç sahibi bireylere hiç bir başvuru gerekemeksizin 1000 tl yardım fonunu 1 nisan tarihinden itibaren başlayacağını duyurdu.  bu bildirgeye göre maaş alma sırası şu şekilde olacak,

Nakdi destek, doğum yılının son rakamı;
0 ve 5 olanlara 1 Nisan,
1 ve 6 olanlara 2 Nisan,
2 ve 7 olanlara 3 Nisan,
3 ve 8 olanlara 4 Nisan,
4 ve 9 olanlara ise 5 Nisan'da verilecek.

PTT Kartı olanlar 1000 liralık desteği tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyon ödemeksizin çekebilecek.

Ödeme Takvimi Şu şekilde Belli oldu.

PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç sahibi ailelere verilecek destek kapsamındaki ödemeler için takvim hazırlandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinesinde yürütülen çalışmalarla 1000'er liralık ödeme, 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye PTT aracılığıyla ulaşacak.

İş yerlerindeki yoğunluğun önüne geçebilmek amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlandı. Bu kapsamda, şirkette hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerin söz konusu ödeneği 5 Nisan'dan itibaren hesaplarına yatırılacak.

ayrıca, bankamatiklerden (ATM) lerden para çekme limitinin 3 bin tl ye çıkartıldığıda duyruldu.

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Mehmet turan - 97 gün önce
Bakanlığımız dan Allah razı olsun. Hiçbir fırsattan mahrum bırakmıyorlar bizi ellerinden geldikçe yardım etmeye çalışıyorlar, Allah başımızdan eksik etmesin. Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler.
Muhammet öncü - 97 gün önce
1000tl her ne kadar az bir miktar olsa da umarım ihtiyaç sahiplerinin işini görür. Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler.