Youtube dan Para Kazanmak

Binlerce aynı yüz binlerce aynı ürün ve binlerce kanal sonuç ne mi? milyonlarca takipçi. Milyarlarca like on binlerce lira. İşte youtube’un kısaca özeti bu şekilde. Son zamanlarda Google Adsense ile birleştiğini gören ve kendine güvenen bir çok kişi yotuber olmak için kolları sıvamıştı. Peki siz neden olamayasınız?
İçerik Resmi

Binlerce aynı yüz binlerce aynı ürün ve binlerce kanal sonuç ne mi? milyonlarca takipçi. Milyarlarca like on binlerce lira. İşte youtube’un kısaca özeti bu şekilde. Son zamanlarda Google Adsense ile birleştiğini gören ve kendine güvenen bir çok kişi yotuber olmak için kolları sıvamıştı. Peki siz neden olamayasınız?

Youtuber olmak, kaliteli ve özgün video içerik üreterek Youtube kanalınız da paylaşarak para kazanmaya var mısınız?

Ek iş olarak bakılabilecek olan bu iş sabır özen ve özgüven isteyen bir iştir. Özellikle işin içine video yani kendi görüntüleriniz girmesi tabi sizi biraz çekimser davranmanıza sebep olabilir. Fakat iş o kadar da göründüğü gibi zor bir iş değildir.

Youtube Dan Para Kazanabilir miyim?

 

Aslına bakarsanız youtube dan para kazanmamak için hiçbir sebebiniz yok. Elbette diğer youtuberler gibi sizde binlerce hatta milyonlarca takipçiye ulaşarak ve içeriklerinizi onlara sunarak para kazanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere youtube; google’ın yan kuruluşlarından birisidir. Bu sebeptendir ki,  google’ın kendi kullanıcılarına verdiği tüm ayrıcalıklardan youtuberlardan faydalanabilir. Youtuber olmaya karar verdiyseniz eğer oluşturacağınız bir adsense hesabı ile çok paralar kazanabilir ek işiniz hatta asıl işiniz bile youtube olabilir.

Ben sürekli olabilir olabilir. diyorum fakat bunu dememin sebebi olmama ihtimali olduğundan değil sizin azminize bağlı olduğundadır. Yani her  şey sizin elinizdedir.

  • Her şeyde olduğu gibi özgün olmak youtube da da başta gelmektedir. Şöyle ki; bir bardak kırma videosunu 50 kişi aynı videoyu yüklerse youtube’a ne olur düşünün.. tabi ki youtube çöp olur. Bundan dolayı youtube kendi içerik üretmek yerine kullanıcılarına içerik ürettirmek istiyor. Bunun karşılığı olarak da bu büyük sosyal video platformunda yayıncılarını gelir ortağı yaparak hem kendi kazancını artırmak hem de yayıncılarla izleyiciler arasında temiz bir eko sistem oluşturmak istiyor. Yani video kanalı açacaksanız eğer özgünlük önemli.

 

  • Sunacağınız içeriklerin bir hedef kitlesi olmalıdır. Örneğin sadece çocuklar izlemeli demelisiniz. Bu yönde çalışma yaparak çocukların ilgileneceği özgün içerikler üretmelisiniz. Nedeni ise tek başınıza gireceğinizi varsayarsak her kesime içerik üretmek bir hayli zor olacaktır. Bu sizin geliriniz yerine zaman kaybınız haline gelecek videoların ise youtubeda para kazandırmadan bir anı olarak kalacaktır.

 

  • Her şey yolunda gidiyorsa eğer takipçilerinizle etkileşim halinde kalmanız onları videolarınızı izletmeniz konusunda sürekli teşvik eder. Bir pazarlama yöntemidir aslında. Yapılan yorumlara cevap yazmanız, videolarınız bazılarında hediyeler dağıtmanız, veya hayran buluşmaları yapmanız onları mutlu edecek ve sizi istikrarla takip etmeye devam edecektir.

Artık youtube işine girerek ve google’ın bu alanda verdiği avantajları fırsata çevirerek basit sermayesiz bir ek gelir kaynağı buldunuz demektir. Tabi her şeyde olduğu gibi sabırda çok önemlidir. Hadi hayırlı olsun.

 

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Ali kıran - 134 gün önce
Youtube üzerinden para kazanmak, gelir elde etmek kolay bir iş değildir. Emek ve en önemlisi de sabır gerektirir. Kısa sürede gelir elde etmek isteyenler için asla önermem. Bu sektöre giriş yapmak isteyenler için güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş başarılarınızın devamını dilerim.
Enes alem - 134 gün önce
Zamanında bu iş ile uğraşmış birisi olarak tecrübelerimi aktarmamı isterseniz youtube üzerinden hayal bile edemeyeceğiniz gelirler edebilirsiniz. Önemli olan belirli bir düzen içerisinde kanalınızın kitlesini toparlamak tabi bu yıllar sürücektir... Güzel şeyler kolay kazanılmaz. Bilgilendirici bir makale olmuş teşekkürler.