Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma

Borçlarınız birikti. Sürekli olarak artarak devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor?  son çare ne? Neden böyle oldu? Nakdi eline almadan bir kart parçasıyla harcamak başta güzel tabi. Ya sonra? Ay sonunda gelecek olan maaşı yatırın bakalım o kart parçasına. Sonuç elinizde sıfır nakit var.
İçerik Resmi

Borçlarınız birikti. Sürekli olarak artarak devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor?  son çare ne? Neden böyle oldu? Nakdi eline almadan bir kart parçasıyla harcamak başta güzel tabi. Ya sonra? Ay sonunda gelecek olan maaşı yatırın bakalım o kart parçasına. Sonuç elinizde sıfır nakit var.

Borçlanıp bir borç üzerinde bu borçları ödemek aslında, pek de akıl karı bir iş değil. Ana borcunuzun üzerine bir de yapılandırmada kabul edeceğiniz vade kadarda faiz ödeyeceğinizin farkına varmalısınız. Evet vade demişken söylemek istiyorum. Hangi bankaya başvurursanız başvurun, 72 aya kadar yapılandırma için vade verebiliyorlar. Bu durum tüm bankalar için geçerlidir.

Sırasıyla bu işlemleri anlatmak istiyorum. Ama ilk önce şu konuya değinmeden geçemeyeceğim. Yapılandırmanın ardından  bu yeni borcunuzun ödemesini aydan aya aksatmadan tamamlamanız gerekir. Bir ay atlamak hem sizin için hem de o hain findeks için olumsuz yönde bir seyir halinde olacaksınız. Bu da bir dahaki kredi çekme ihtimaliniz var ise onu düşürecek ve acil ihtiyaçlarınızda bankaları unutacağınız veya kredi çekerken bir hayli zorlanacaksınız demek oluyor. 

Konuya dönelim sırasıyla gideceğiz dedik. Kredi veya kredi kartı yapılandırması için illa çalıştığınız bankanın fiziki şubelerine gitmenize gerek yok. Mobil, internet veya telefon şubesi ile halledebileceğinizi unutmayın. Hangi seçeneği seçerseniz seçin size soracakları birkaç şey olacak. Ve sizden birkaç şey arayacak.

Ödemelerinizi geciktirdiğiniz taktirde yapılandırmadan önce bankalar sizi zaten arayacaktır. Kendileri borcunuzu yapılandırmanızı isteyecektir. Tabi bu durum yine yukarıda bahsettiğimiz Findeks notu olayına çıkıyor. Yani her halükarda kredi notunuzun olumsuz yönde etkileneceği anlamına geliyor.

Mobil veya internet şubesi ile halledebileceğinizi söylemiştik. Fakat telefon bankacılığı ile halledebilmeniz için müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekiyor. bunu sitemiz üzerinde müşteri hizmetleri kategorisinde hangi bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız seçerek kısa yoldan halledebilirsiniz.

Şimdi diyelim müşteri temsilcisine bağlandınız. Sizden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı isteyecektir.  Ardından yapılandırmak istediğiniz kredi kartı numaranızı isteyecektir. Şunu da belirtmek istiyorum ki eğer yapılandırma işlemi yapmak istediğiniz şey kredi ise örneğin ihtiyaç, araç veya konut kredisi ise güncel faiz oranlarından yapılandırabilmeniz için fiziki şubeye giderek çözmeniz gerekiyor. zaten müşteri temsilcisine bağlandığınızda da size bu yönde bilgi verecektir.

Kredi kartı yapılandırması için TC kimlik no ve Yapılandırmak istediğiniz kredi kartı numarasını söylemeniz yeterli olacaktır. İşte bu kadar. Gerisini bağlanacağınız müşteri temsilcisi sizi yönlendirerek halledecektir.

Peki bu duruma nasıl geldim diye düşünmeden edemiyor insan değil mi? Bunun cevabı sizde. Kendinize ağır sorular sormayı ihmal etmeyin. Harcamalarınızı kontrol altında tuttuğunuz vakit bu sözümü asla unutmayın; Para sizi Değil Siz paranızı Yönetirsiniz. İşte tüm mesele de buradan sonra başlıyor. Paranızı yönetebilmeniz için ise güçlü bir irade sağlam ve diri bir akla ihtiyaç vardır. Bunun da sizde olduğundan hiç şüphem yok.

yorum yap ( 2 )
Her hangi bir yorum etiketlenmedi.
Minimum 30 karakter paylaşım yapmalısınız.
Web siteniziz Backlinki aynı şekilde yorum yaparak yapabilirsiniz.
Yorum eklemek isteyenler, imla kurallarrına dikkat etmelidir.
Yorumunuz onay doğrultusunda en geç yarım saat içerisinde yayınlanır.
Mert doğan - 96 gün önce
Bankacılık ve teknoloji devri tamamen çok gelişti resmen evde oturduğumuz yerden istediğimiz işlemi yapabiliyoruz. Teknolojinin ulaştığı sınır çok ilgin ve korkutucu gibi geliyor bana.
Ali türkoğlu - 97 gün önce
Para sizi değil siz paranızı yönetirsiniz. Anlayana çok anlamlı bir söz. Tüm mesele bundan ibaret para nın kölesi olmasın kimse.